Štrbské Pleso, There´s no place I´d rather be ...
More skiing, more fun ...
Born to ski or fly?

Inštruktorský team

Manuál - Ako si správne vybrať výuku?

Výuka na lyžiach, snowboarde alebo bežkách je možná individuálnou alebo skupinovou formou.

Privátna výuka je určená pre 1 až 3 osoby, vhodná hlavne pre začiatočníkov detí ale aj dospelých. Individuálnym prístupom inštruktora je to z časového hľadiska najefektívnejšia forma výuky.

Skupinová výuka prebieha v skupine 4 až 7 osôb. Ak táto výuka prebieha v skupine približne rovnakej vekovej hranice a rovnakých (minimálne základných) lyžiarskych znalostí , môže byť taktiež veľmi účinnou formou, ktorá okrem iného obohacuje skupinu o veselé zážitky, možnosť vzájomného sa porovnávania a spoznávanie nových ľudí.

Carving techniku si v posledných rokoch osvojuje čoraz väčšie množstvo ľudí. Komu sa to podarí a vycibrí si jazdu na hranách, tak jeho úsmev v každom oblúku je zaručený. Výučba carvingu je určená pre pokročilých lyžiarov, ktorí majú zvládnutý paralelný (znožný) oblúk.

Free ride jazda v hlbokom, prachovom, alebo neupravenom snehu je vhodná pre skúsených, vyjazdených lyžiarov.

Výuka detí mladších ako 4 roky je vhodná porada najprv s lekárom dieťaťa (ohľadom vývinu kĺbov). Počas výuky sa hravou formou sa snažíme deti zaujať a docieliť u nich dobré návyky a základy, ktoré ich potom rýchlo posúvajú vpred a lyžovanie sa pre nich stáva nekonečnou bezúnavnou zábavou.